Ballina Shëndeti Dy antibiotikë natyral për një shëndet më të mirë

Dy antibiotikë natyral për një shëndet më të mirë

Pa marrë parasysh sa punoni në forcimin e sistemit imun, shpesh vjen deri te infeksionet.

Më poshtë gjeni dy antibiotikë natyralë që janë zëvendësim tejet i mirë për antibiotikët që jeni mësuar t’i blini.

Hudhra

E pëlqejmë në gjellë, në formë të pluhurit, dhe të papërpunuar në sallatë. Aroma dhe shija e fortë shndërrohen në erëza derisa ka edhe shumë veti tjera të fuqishme shëruese. Hudhra është antibiotik i fortë që nuk dëmton bakteret e dëmshme. Ngadalëson rritjen e baktereve dhe me sukses ndikon kundër gripit dhe ftohjes.

Specat djegës

Specat djegës kombinohen mirë te secila gjellë, e po ashtu edhe në mjekësinë popullore. Në mjekësinë kineze njihen si analgjetikë kundër dhimbjeve dhe ka efekt antibakterial./pe/

Artikulli paraprakVuçiq: Do të luftoj për Kosovën si Guardiola dhe Mourinho në futboll
Artikulli tjetërPentangoni do të mbajë hapur burgun e Guantanamos