Ballina Aktualitet Kultura Manifestimi “Korita feston 2019” (VIDEO)

Manifestimi “Korita feston 2019” (VIDEO)

Të nderuar koritas,

Po afron DITA e ribashkimit dhe takimit vjetor, dita e Manifestimit Korita Feston 2019-të.

28 Korriku është DITA festive e Korites, është DITA e njohjes dhe ritakimit me Koritën dhe koritasit, është DITA për tu çmall në vendin tonë të lindjes, është DITA për kaluar rrugëve që kaluam Ne dhe të parët tanë.

Riktheni KUJTIME nga e kaluara dhe kaloni çaste mbreslenëse!

Kuda çi jini e kuda çi zhjindi, t’dillen, hecni N’KARITA, T’KUVENDOJMË e T’KINDOJMË, SI N’VAKTIT, se KARITA edhe sinvjet oshte n’fest!
Mir se tvini!

Artikulli paraprakNë Xhepçisht dhe Drenovec ndalohen 8 shtetas të Shqipërisë
Artikulli tjetërMosha bën të veten, Berluskoni fle gjumë në Parlamentin Evropian (VIDEO)