Ballina Kronika Ndalohen dy persona nga Poroji

Ndalohen dy persona nga Poroji

“Dje, rreth orës 05.00, janë privuar nga liria dhe mbajtur në SPB Tetovë personat L.B. (29) dhe L.V. (46) nga fshati Poroj. Arsyeja e arr*estimit të tyre ishte se në rrugën regjionale Tetovë-Jazhincë janë kapur nga ana e pjestarëve të policisë duke kryer vepër pen*ale “Vjedhje e rëndë” në kamionin e parkuar “Mercedes” me targa të Tetovës.

Pas zbardhjes së plotë të rastit, ndaj tyre do të pasojnë edhe padi adekuate” thuhet në raportin e policisë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews