E hënë, 20 Shtator, 2021

Avokati i shoferit thotë se klienti i tij asnjëherë nuk ka deklaruar se e kishte zënë gjumi gjatë vozitjes (VIDEO)

Must Read

Avokati i shoferit tha se klienti i tij asnjëherë nuk deklaroi se e kishte zënë gjumi gjatë vozitjes.

Me pranga në duar u soll në Gjykatën e Qarkut në Slavonski Brod.

Këta vendosen që të caktojnë masën e paraburgimit për një muaj për shoferin që shkaktoi aksidentin në Kroaci.

Gjyqtari hetues Mile Soldo tha se ky vendim vjen për shkak të arratisjes së të dyshuarit.

Soldo shtoi se rasti do të zhvillohet në Kroaci, porse ka mundësi që rasti të shkojë për procedim edhe në Kosovë.

Ndërkohë i dyshuari që një ditë më parë u mbrojt në heshtje, tashmë ka caktuar dy avokatë mbrojtës.

Njëri nga ta, Igor Cvishka, mohoi se klienti i tij kishte rënë në gjumë derisa nuk tregoi se çka i tha shoferi i autobusit për rastin.

Ndërkaq sa i përket deklaratës se ai kishte rënë në gjumë, zëvendës prokurori tha se kjo buron nga mënyra e rrethanat në të cilat është kryer vepra dhe nga gjurmët e gomave.

Po ashtu konfirmoi se do të kërkohet një ekspertizë për rastin.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img