E hënë, 20 Shtator, 2021

VIDEO/Njëri nga të mbijetuarit nga aksidenti në Kroaci flet para nisjes në Kosovë, gazetarja kroate e pyet a është i frikësuar

Must Read

Mërgimtari kosovar, Drilon Muji, i cili i mbijetoi aksidentit tragjik në Kroaci para mediave kroate ka falënderuar Qeverinë e Kroacisë për ndihmën dhe mbështetjen e ofruar për të gjithë të prekurit nga kjo tragjedi.

Muji pak para nisjes për në Kosovë u deklarua para mediave kroate se është shumë i lumtur që po kthehet në shtëpi.

”Po, jam shumë i lumtur. Unë veç dua ta falënderoj Qeverinë e Kroacisë për çdo gjë që ka bërë për ne.Dua t’ju falënderoj të gjithë juve. Në Kroaci të gjithë na ofruan ndihmë”, tha ai, shkruan mediumi kroat 24sata.

Ndërsa i pyetur nëse ndjehen të frikësuar, Drilon Muji, nuk komentoi gjatë për një gjë të tillë.

”Jo, nuk mendoj ashtu. Jemi në dorë të zotit!”, u shpreh njëri nga mërgimtarët i cili rrugëtimin nga Gjermania për në Kosovë e kishte nisur në orët e para të së dielës që e lëmë pas, por që fatkeqësisht u përballën me aksident trafiku, ku 10 persona nuk arritën të mbijetojnë.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img