Ballina Argëtim Showbiz Këngëtarja e njohur lë Afganistanin me aeroplan U SH T A R...

Këngëtarja e njohur lë Afganistanin me aeroplan U SH T A R A K (VIDEO+FOTO)

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur afgane, Aryana Sayeed është një nga mijëra qytetaret që ka braktisur vendin pasi talebanët morën pushtetin.

Ajo u arr*atis me aeroplan usht*arak të martën në mbrëmje dhe ka arritur në Stamboll, ku pritet ta kalojë pjesën tjetër të jetës.

“I uroj afganëve jetë pa frikën e kam*ikazëve dhe shpër*thimeve”, ka shkruar ajo në një postim në rrjetet sociale.

Aryana Sayed është shumë e famshme në Afganistan, ku drejtonte edhe spektaklin e njohur muzikor “The Voice”.

FOTO:

Artikulli paraprakInteligjenca Artificiale nuk është gati të kopjojë trurin e njeriut, dhe ndoshta s’do të jetë kurrë
Artikulli tjetërPapa Françesku mesazh qytetarëve: Vaksinimi është akt dashurie