E hënë, 27 Shtator, 2021

Situatë alarmante me zjarret në Rugovë, FSK evakuon banorët. Shihni pamjet

Must Read

Zjarri ka përfshirë rajonin e Bjeshkëve të Rugovës dhe si pasojë e temperaturave të larta nuk po arrihet të mbahet nën kontroll. FSK ka evakuuar banorët nga zonat ku zjarri ka arritur shumë afër shtëpive të banimit dhe po rrezikon jetën.

Banorët e kësaj treve kanë treguar për ‘Radio 1’ se, Ushtria e Kosovës së bashku me Policinë e Kosovës dhe me pjesëtarët amerikanë të KFOR-it, kanë larguar banorët e disa pjesëve të Rugovës ku zjarri i është afruar shumë shtëpive të banimit.

Ata janë nisur drejt qytetit të Pejës. Vatra të zjarrit janë hapur në zonën e Rugovës, ndërsa sipas banorëve atje, këtë herë flakët janë në afërsi të shtëpive.

Ndërkohë kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka bërë thirrje që vetëm personat zyrtarë të vizitojnë zonat ku zjarri nuk ka mundur të vihet nën kontroll.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Rama mbërrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore nga Kurti (VIDEO+FOTO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në Prishtinë, ku është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri Albin Kurti,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img