Ballina Aktualitet Afrim Gashi: Duhet të bëhemi bashkë për të ndaluar ikjen e rinisë...

Afrim Gashi: Duhet të bëhemi bashkë për të ndaluar ikjen e rinisë (VIDEO)

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka thënë se të gjithë partitë shqiptare duhet të mblidhen bashkë për të hartuar një plan që i ndalon të rinjtë të ikin nga vendi, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Ne jemi gjithë vëllezër e motra, ne ua duam të mirën shqiptarëve, hajdeni të bëhemi bashkë dhe të garojmë për të mirën e shqiptarëve e jo të fyhemi dhe të shahemi mes vete. O Ali AHmeti hajdeni të bëhemi bashkë dhe të ndalim ikjen e rinisë tonë. Ky është akti patriotik më i madh që mund ta bëjmë”, deklaroi Gashi nga Bogovina.

Përndryshe, Gashi ka bërë gjithashtu disa aktivitete më herët në këtë temë duke folur me qytetarët.

Artikulli paraprak“Teuta Arifi u jep rroga e honorare grave, motrave, burrave të kabinetit të saj, ndërsa punëtorët e NP Tetova janë pa sigurim shëndetësor
Artikulli tjetërSa ujë duhet të pini çdo ditë? Truku për ta llogaritur