Ballina Aktualitet Dita e fundit e fushatës, Besa e mbyll në Tetovë

Dita e fundit e fushatës, Besa e mbyll në Tetovë

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore, Lëvizja Besa do të zhvillojë tubimin qendror e të fundit në Tetovë.

Tubimi sipas paralajmërimeve do të mbahet tek salla e sportit në Tetovë nga ora 19:00.
Në këtë tubim, kreu i Lëvizjes Besa, njëherit kandidat për kryetar Tetove do të promovojë programin e tij zgjedhor dhe planet konkrete para banorëve. Tubimi pritet të zhvillohet në ora 19:00

Ndryshe, Kasami gjatë ditëve që lamë pas ka vizituar çdo lagje dhe ka takuar pothuajse shumicën e banorëve të Tetovës për t’i shpalosur planet konkrete për Tetovën e re.

KOHA PËR DEBAT – KRYETARI I LËVIZJES BESA – BILALL KASAMI

Të ftuar në #DebatPernime janë kandidatët për kryetar të Tetovës: Bilall Kasami nga Lëvizja BESA; Sadi Bexheti nga PDSh dhe Vullnet Murseli nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.
Përballë kandidatëve për kryetar të Tetovës janë edhe kandidatet për asambliste të Tetovës: Elma Sherifi, Sevim Veseli Berzati dhe Yllzana Zeqiri nga Lëvizja BESA; Elmedina Abdullahi dhe Merita Saiti nga Iniciativa “Më Mirë për Tetovën”; Mona Sadiki dhe Rudina Aliu nga PDSh; Nesrin Sulejmani Iseni, Nurije Bajrami dhe Selda Aliji nga koalicioni ASh-AAA.

Artikulli paraprakVazhdohen masat për hyrje në Greqi
Artikulli tjetërVIDEO/ Brazili rikthehet me “poker” te fitorja, triumfojnë Kili e Argjentina