E martë, 19 Tetor, 2021

Musa Xhaferi përcjell një porosi nga tubimi i Fatmir Limanit në Zajaz (VIDEO)

Must Read

Ish-zëvendëskryeministri dhe zyrtari i lartë i B D I-së, Musa Xhaferi ka bërë të qartë se ai mbështet kandidatin e pavarur për Kërçovën, Fatmir Limanin.

Ai këtë e ka bërë të ditur në një tubim të kandidatit Fatmir Limanit në Zajaz, duke thënë se ka dal për të sqaruar dhe pastruar të gjitha dilemat dhe thashethemet dhe rreth pozicionimit të tij. Ai ka bërë thirrje që qytetarët e Kërçovës në mënyrë të qetë dhe pa pres*ione të deklarohen në përkrahje të Limanit, sepse është një personalitet që e meriton që të drejtoj komunën e Kërçovës, përcjell INA.

Ai ka alarmuar pres*ione ndaj qytetarëve përmes telefonatave por edhe formave të tjera, por ka bërë thirrje për të respektuar frymën demokratike të fushatës dhe zgjedhjeve. Xhaferi si një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Ali Ahmetit, për herë të parë del kundër tij, duke mos përkrahur kandidatin e B D I-së, Fatmir Dehari dhe duke u rreshtuar pas Fatmir Limanit, që doli si kandidat i pavarur. Ja fjalimi i tij i plotë:

VIDEO BONUS:

VIDEO BONUS:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img