Ballina Aktualitet Ali Ahmeti reagon pas shpalljes së shumicës së re parlamentare

Ali Ahmeti reagon pas shpalljes së shumicës së re parlamentare

Lideri i B D I-së, Ali Ahmeti, ka reaguar për shpalljen e shumicës së re parlamentare nga opozita dhe Besa, si dhe për raportimet në media se për herë të parë pas 18 vitesh B D I po shkon në opozitë:

Të dashur qytetarë,

Gjendjen e krijuar me dorëheqjen e Kryeministrit jemi duke e menaxhuar nëpërmjet të kontaktit intenziv më të gjitha palët, me përjashtim të atyre që e mohojnë Marrëveshjen e Ohrit, të Prespës, fqinjësisë së mirë, NATOnë, BEnë, Republikën e Kosovës dhe gjuhën shqipe.

Gjithashtu, për zhvillimet aktuale jam në kontakt dhe në koordinim me partnerët tanë strategjik, Shetet e Bashkuara të Amerikës, NATO dhe Bashkimin Europian.
Nuk do të veprojmë as me emocione e as në eufori.

Kam shumë telefonata, porosi dhe përkrahje nga të gjitha anët, ju faleminderit dhe në pamundësi të ju përgjigjem të gjithëve, ju them që bashkë do t’ia dalim.
Për të gjitha zhvillimet do të njoftoheni paraprakisht.
Bashkë përgjithmonë dhe në çdo përballje 🤝

Artikulli paraprakTaravari: Kemi shumicën, fillim i fundit të BDIzmit! (VIDEO)
Artikulli tjetërLajm i trishtë: Është ndarë nga jeta këngëtari Nevaip Saliu nga Llaskarca e Shkupit (VIDEO)