Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Lajm i trishtë: Është ndarë nga jeta këngëtari Nevaip Saliu nga Llaskarca...

Lajm i trishtë: Është ndarë nga jeta këngëtari Nevaip Saliu nga Llaskarca e Shkupit (VIDEO)

Në disa portale dhe faqe në rrjetin social është publikuar lajmi i tishtë se para disa ditësh ka ndërruar jetë këngëtari dhe rapsodi i njohur Nevaip Saliu, i cili ishte nga Llaskarca e Komunës së Sarajit, Shkup. Ai, për vite të tëra, është përpjekur që të sigurojë bukën e gojës duke kënduar në sheshe dhe rrugë të Tetovës, Shkupit, Strugës etj. Ishte një atraksion i vërtetë për turistët në Çarshinë e Vjetër të Shkupit.

Portalet njoftojnë se ai ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje dhe shprehin ngushëllimet për familjen dhe dashamirët e tij. Ngushëllime të thella shpreh edhe redaksia e Tetova News! Në Youtube dhe Facebook janë edhe shumë këngë të regjistruara ekskluzivisht nga Tetova News.

VIDEO:

Artikulli paraprakAli Ahmeti reagon pas shpalljes së shumicës së re parlamentare
Artikulli tjetërFurkan Saliu: BDI ka nevojë për opozitë, shqiptari i Maqedonisë së Veriut ka nevojë për një BDI të reformuar