Ballina Aktualitet Deputeti Ismaili: Nënshkrimi im qëndron për rrëzimin e Qeverisë, të tjerat janë...

Deputeti Ismaili: Nënshkrimi im qëndron për rrëzimin e Qeverisë, të tjerat janë shpifje

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është prononcuar pas disa spekulimeve se ai tërheq nënshkrimin e tij për formimin e shumicës së re për rrëzimin e qeverisjes aktuale.

“E jap këtë prononcim në lidhje me thashethemet që dolën dje nëpër media të ndryshme në lidhje me përcaktimin tim rreth nënshkrimit për shumicen e re parlamentare.

Nënshkrimi im qëndron aty derisa ta konfirmojne ose ta tërheqin organet e partisë, duke nisur prej degës sime, deri te Kryetari, Kryesia Qendrore e Kuvendi Qendror, si organi më i larte i partise sime “Alternativa”. Këtë vendim e kam marrë si detyrim politik, moral, njerëzor dhe demokratik ndaj votuesve dhe miqve të mi”, ka shkruar Hysni Ismaili.

Artikulli paraprakVjollcë Berisha: Ta vjedhësh shtetin, ta rrjepësh popullin, të pasurohesh nga paratë e popullit është emri tjetër i tradhtisë
Artikulli tjetërPiskamat e tyre “patriotike”, nuk i kanë për shtet, por për pushtet