Ballina Kronika Janë gjetur bomba dore dhe municion në një fshat të Tetovës

Janë gjetur bomba dore dhe municion në një fshat të Tetovës

Më datë 21.11.2021, në ora 12 e 30 minuta, në SPB-Tetovë, personi me inicialet S.J.(58 vjeç), nga fshati Shemshovë, ka raportuar se në arën e tij në vendin e quajtur  „Leska“, në zonën e këtij fshati, ka gjetur dy bomba dore dhe tre plumba të kalibrit 12, 5 milimetra.

Organet kompetente kanë kryer hetimet në vendin e ngjarjes dhe mjetet shpërthyese të gjetura janë larguar në mënyrë të sigurt nga përfaqësuesi i Drejtorisë së Mbrojtjes dhe Shpëtimit.

Artikulli paraprakArrestohet në Tetovë 27-vjeçarja nga Shkupi, detajet nga policia
Artikulli tjetërE rëndë në Itali/ 28-vjeçari shqiptar i jep fund jetës! Hidhet nga pallati 50 metra i lartë e ndërron jetë në vend