Ballina Top Lajm LAJM I TRISHTË/Ndahet nga jeta në moshë të re infermierja e Spitalit...

LAJM I TRISHTË/Ndahet nga jeta në moshë të re infermierja e Spitalit të Leshkës (FOTO)

Punonjësit e Spitalit të specializuar për sëmundje të mushkërive dhe T B C në Leshkë kanë njoftuar se ka ndërruar jetë Marica Bozhinovska, infermiere në autoambulancë, transmeton Tetova News sipas portalit Tetovo Info.

“Përshëndetjet e fundit për kolegen tonë të nderuar dhe të dashur Marica. “Jemi krenarë që e kishim kolege dhe bashkëpunëtore, ishte një profesioniste e përkushtuar për profesionin e saj, por mbi të gjitha ishte një njeri me zemër të madhe, të mbushur me dashuri, mirësi dhe respekt për të gjithë ne”.

Marica Bozhinovska ka lindur në vitin 1978, ishte  b a sh k ë sh o r t e  dhe  n ë n ë  e dy  f ë m i j ë v e.

Artikulli paraprakFOTO/ Këta janë babë e bir që humbën jetën pak orë larg njëri-tjetrit, ish-deputeti dedikim prekës
Artikulli tjetërStuhia i hodhi në qytet, 3 të vdekur dhe 450 të helmuar nga sulmet e akrepave (VIDEO)