Ballina Argëtim Showbiz Pandora, këngëtarja më e paguar në Maqedoni: 24 mijë euro bakshish për...

Pandora, këngëtarja më e paguar në Maqedoni: 24 mijë euro bakshish për dasmë!

Pandora e Gostivarit, modeste nga natyra, e dashuruar pas muzikës dhe pjesë e skenës që në moshën 12-vjeçare, kur mori për herë të parë mikrofonin në duar, është një nga këngëtaret më të kërkuara, por aktualisht më të paguara në vend. Ndonëse nuk i ekspozohet shumë publicitetit, në faqen e saj zyrtare mund të shihni video nga performancat e saj, në të cilat ajo performon, zakonisht e ulur duke kënduar dhe publiku euforik e mbulon me para.

Në faqen e kanalit muzikor YouTube, videot e saj kanë dy milionë shikime.

Kush është Pandora, këngëtarja modeste, e gjithë agjenda e së cilës për vitin 2022 tashmë është mbushur me paraqitje të planifikuara të ftuara brenda dhe jashtë vendit, tregon bashkëshorti dhe menaxheri i saj, Bekimi, i njohur ndryshe në publik si pronar i “Elite cars nmk”. Fokus” “, Një kompani që merret me qira të makinave luksoze dhe shitje automjetesh.

– Me gruan time Pandorën dhe vajzën time tetë vjeç jetojmë në linjën Gostivar – Amerikë. Pandora është mjaft e njohur, performon me këngë të vjetra origjinale shqiptare më së shumti, dhe ndonëse e re, është 27 vjeçe, i është përkushtuar muzikës prej gati 15 vitesh. Unë menaxhoj karrierën e saj, arrij të balancoj biznesin tim të makinave dhe paraqitjet e rregullta të gruas sime.

Aktualisht jemi duke u përgatitur për një turne në Gjermani, prej andej vazhdojmë për në Zvicër. Interesimi i diasporës sonë për Pandorën është i madh, në periudhën e ardhshme kemi planifikuar rreth 80 dasma. Axhenda për pothuajse të gjithë vitin 2022 është përmbushur, publiku e do dhe dëshiron që të performojë. Tarifa e dasmës është 2000 euro pa bandë bashkë me bandë 3000 euro. Kudo që ajo shkoi njerëzit ishin të lumtur”, tha Bekimi.

Ai shton se regjistrimet që tregojnë Pandorën duke u lagur me bakshishe teksa këndon, flasin se sa shumë do të thotë ajo për publikun. Ajo thotë se bakshishi më i madh që ka marrë gjatë një dasme në Gjermani ka qenë 24 mijë euro.

– Jam krenare për gruan time e cila me talentin, zërin e bukur dhe modestinë e saj arriti të bëhej këngëtarja më e kërkuar në vend. Ajo ka këngë origjinale, duete pas saj, i është përkushtuar muzikës edhe pse nuk është shumë e ekspozuar në vend. Por shikimet e këngëve të saj në YouTube, si dhe ofertat për performanca, flasin vetë kur bëhet fjalë për popullaritetin e saj, shpjegon ai.

Për shumat e mëdha të parave që bashkëshortja e tij fiton në shfaqje, ai thotë se zakonisht investojnë në makina. Së shpejti planifikonte të hapte një parcelë të madhe për shitjen e veturave në Gostivar, sepse ishte i dashuruar pas automobilizmit.

-Makinat e mia luksoze shihen shpesh në videot e këngëtarëve tanë, i marr me qira për dasma, festime… Kujdesem për karrierën muzikore të Pandorës, kujdesem edhe për biznesin, punojmë me ndershmëri dhe përkushtim, me dashuri. Dhe kur të bëhet kjo, suksesi është i pashmangshëm – na tha Bekir./bulevar.mk/ transmeton tetova1

Artikulli paraprakKSHZ i refuzon shtatë ankesat e opozitës për Dibrën
Artikulli tjetër10 persona që ishin natën kritike në Spitalin e Tetovës, janë paraqitur për dëshmi