Ballina Shëndeti Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër, për çfarë mund t’ju ndihmojë

Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër, për çfarë mund t’ju ndihmojë

Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër mund të shërojë shumë sëmundje si astma, tuberkulozi, pneumonia, pagjumësia, problemet me zemrën, kollën, artritin e shumë të tjera! Është një nga ilaçet që vështirë se mund ta lini.

Përbërësit që ju nevojiten:

500 ml qumësht
10 thelpinj hudhre, te grira holle
2-3 lugë sheqer
250 ml ujë

Procedura:

Në një tenxhere hedhim ujin dhe qumështin dhe më pas shtojmë hudhrën.
E lemë të ziejë në zjarr për pak. Duhet ta ngrohni mbi nxehtësi mesatare. A
Përziejini dhe shtoni sheqerin në këtë përzierje. Pini sa është nxehtë!

Përfitimet:

për astmën: 3 thelpinj hudhër çdo natë, lehtësoni këtë problem

për pneumoni: pijeni këtë pije me qumësht 3 herë në ditë dhe shërojeni

për problemet e zemrës: Kjo pije ul kolesterolin e keq LDL dhe ndalon formimin e mpiksjes, në mënyrë që shëndeti i zemrës të jetë shumë më i mirë. Nëse e bëni këtë pije me qumësht me pak yndyrë ose me qumësht të skremuar, do të jetë edhe më efektive.

Kjo pije e mrekullueshme mund të shërojë shumë sëmundje si astma, tuberkulozi, pneumonia, pagjumësia, problemet me zemrën, kollën, artritin e shumë të tjera për verdhëzën. Hudhra është shumë e rëndësishme për verdhëzën dhe largimin e toksinave.

Hudhra aktivizon enzimat e mira dhe mëlçia fillon të punojë shumë më mirë. Mëlçia jonë ka nevojë për squfur për të hequr toksinat nga trupi dhe hudhra e ka atë. Kjo është jetike për mëlçinë dhe është edhe më e mirë për sëmundjen e mëlçisë yndyrore. Ka selen, i cili ndihmon në uljen e yndyrës së mëlçisë. Nëse e pini këtë përzierje për 5 ditë, verdhëza do të zhduket.

për artritin: kjo përzierje zvogëlon dhimbjen dhe inflamacionin

për pagjumësinë: do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe më në fund të bini në gjumë.

për kollën: Shtoni shafran të Indisë dhe keni gjetur kurën perfekte për kollën. Përzieni hudhrën, qumështin dhe shafranin e Indisë për këtë qëllim. Hudhra vret bakteret dhe nëse shtoni edhe mjaltë, do të lehtësojë problemet kronike të kollës njëherë e përgjithmonë

për tuberkulozin pulmonar: Kjo përzierje është efektive për këtë problem. Squfuri që përmban hudhra ndihmon në mënyrë efektive në këtë rast. Përdorni 1 g hudhër, 240 ml qumësht dhe 1 litër ujë. Të gjitha këto i ziejini së bashku dhe në fund do t’ju lihet të pini nga sasia fillestare. Konsumojeni këtë pije 3 herë në ditë.
për kolesterolin: Pini këtë përzierje të nxehtë për 7 ditë gjithashtu, dhe kolesteroli i keq LDL do të ulet dhe HDL e mirë do të rritet.

për tretje: Hudhra është antiseptike dhe kjo do të thotë se forcon imunitetin e fortë dhe tretjen e mirë. Është gjithashtu efektiv në pastrimin e sistemit limfatik dhe largimin e toksinave. Gjithashtu, hudhra ndihmon në tretje të mirë dhe ndihmon në rastet e diarresë.

për impotencë: Qumështi ndihmon me probleme të tilla. Si gratë ashtu edhe burrat me probleme të fertilitetit duhet të hanë gjithashtu copa hudhre të ziera.

për dhimbjet e nervit shiatik: Hudhra me qumësht lehtëson dhimbjet nervore të njohura edhe si dhimbje të nervit shiatik. Me kalimin e kohës, ky trajtim do t’ju tregojë rezultate fantastike!

Artikulli paraprakBE-ja rekomandon përdorimin e pilulës së Merck kundër COVID-19
Artikulli tjetërVrasja e Matias, daja shqiptar hyn në spital për të vrarë babanë e tij