Ballina Top Lajm Dimri po afron, ja qytetet që do të goditen nesër nga stuhia...

Dimri po afron, ja qytetet që do të goditen nesër nga stuhia (HARTA)

Temperaturat e pazakonta për stinën dhe moti me diell pritet që duke filluar nga nesër t’ja lerë vendin dimrit të vërtetë me reshje shiu.

Fillimisht zonat që do të preken nga moti i keq nesër janë pjesa jugore, ultësira perëndimore dhe veriperëndimore dhe më pas i gjithë territori.

Moti i keq me reshje dhe stuhi do të vazhdojë deri në fundjavën që vjen. Jo vetëm Shqipëria, por i gjithë rajoni i Ballkanit do të jetë në këto kushte atmosferike.

Artikulli paraprakVrasja e Matias, daja shqiptar hyn në spital për të vrarë babanë e tij
Artikulli tjetërE trishtë/ Arditi e telefonoi se ka fituar Telebingon, qytetari kishte ndërruar jetë disa orë më parë