Ballina Aktualitet Tragjedia me 45 viktima në Bullgari, sot publikohet rezultati nga ekspertizës

Tragjedia me 45 viktima në Bullgari, sot publikohet rezultati nga ekspertizës

Këtë të martë pritet që të publikohet dhe ekspertiza për ngjarjen tragjike të ndodhur në Bullgari, ku si pasojë e djegies së autobusit kanë humbur jetën 45 persona shqiptarë nga Maqedonia e Veriut dhe janë lënduar 7 të tjerë.

Ndërkaq ministrja për Zhvillim Rajonal e Bullgarisë, Violeta Komitova ka deklaruar se sot do të beh t dhe publikimi rezultateve të ekspertizës në rrugën Dragiçevo – Dikanja e Poshtme, ku ndodhi aksidenti i rëndë me qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë detaj në lidhje me shkaqet e zjarrit që përfshiu autobusin, vetëm dyshimet janë se zjarri ka filluar në pjesën e përparme të autobusit. /abcnews.al

Artikulli paraprakHapet zyrtarisht Rruga e Arbërit (VIDEO)
Artikulli tjetërNdalesë për automjetet e rënda në Strazhë, Gjavato dhe në akset Tetovë – Kodër e Diellit dhe Mavrovë – Dibër