Ballina Kronika VIDEO/ Policia BLINDON Gjykatën e Fierit, familjarët e Mateos shqyejnë derën: Ku...

VIDEO/ Policia BLINDON Gjykatën e Fierit, familjarët e Mateos shqyejnë derën: Ku e keni fshehur Klodian Çalamanin, do ta V R A S I M!

Forca të shumta të Policisë së Fierit kanë blinduar Gjykatën e këtij qyteti pasi sot do të jepet masa e sigurisë për Klodian Çalamanin, autorin e  v r a s j e s  së djalit 8 vjeçar M a t e o  V a s i u. Aty ndodhet dhe një numër i madh familjarësh.

Prindër dhe familjarë të afërt të Matesos së vogël kanë shkuar të shumtë në ambentet e Gjykatës dhe kanë shqyer derën kryesore. Ata kanë hyrë në ambientet e brendshme dhe kanë kërkuar  v r a s ë s i n  e djalit të tyre.

“Ku e keni fshehur maskarain. Do ta v r a s i m”, dëgjohet të thonë familjarët e vogëlushit.

Sot në orën 10.00 është caktuar që të jepet masa e sigurisë për Klodian Çalamanin. AI akuzohet për veprën  p e n a l e “V r a s j e  në rrethana cilësuese, ndaj të  m i t u r v e”. Vepër e cila  d ë  n o h e t  me 20 vjet  b u r g  deri në  b u r g i m  të përjetshëm.

Artikulli paraprakDora zbuluar e Mateos mbi dhe, që kërkoi ndihmë edhe kur kishte dhënë shpirt
Artikulli tjetër“Çmendet” nusja në ditën e dasmës, çfarë i gjen mjeku në pjesën e pasme të kokës