Ballina Aktualitet Besa zyrtarisht jashtë Qeverisë! Kuvendi konstatoi dorëheqjet e Hoxhës, Shabanit dhe Sulejmanit

Besa zyrtarisht jashtë Qeverisë! Kuvendi konstatoi dorëheqjet e Hoxhës, Shabanit dhe Sulejmanit

Kuvendi sot në fillim të seancës së 54-të i konstatoi dorëheqjet e ministrit të Bujqësisë dhe të zëvendësministrave të Arsimit dhe të Kulturës.

Janë konstatuar dorëheqjet e ministrit Arianit Hoxha, zëvendësministrit të Arsimit dhe Shkencës, Arafat Shabani dhe zëvendësministrit të Kulturës, Sedat Sulejmani.

Në rend dite të seancës së sotme plenare janë disa pika, mes të cilave edhe Propozim-buxheti për vitin 2022.

Seanca filloi me vonesë prej rreth dy orëve.

Собранието денеска ги констатираше оставките на министерот за земјоделство и на заменик-министри за образование и за култура, со што Беса и официјално веќе не е дел од Владата.

Констатирани се оставките на министерот Арјанит Хоџа, заменик-министерот за образование и наука Арафат Шабани и заменик-министерот за култура Седат Сулејмани.

Денешната собраниска седница е прва по неуспешниот обид за изгласување недоверба на Владата.

Artikulli paraprakTetovë – Arrestohen tre persona për certifikatat e rrejshme të vaksinimit
Artikulli tjetërArrestohet në Saraj të Shkupit 54-vjeçari i shpallur në kërkim