Ballina Aktualitet Kryetari i lëvizjes “Besa” tregon pse dolën nga qeveria: Zgjedhje të parakohshme...

Kryetari i lëvizjes “Besa” tregon pse dolën nga qeveria: Zgjedhje të parakohshme në 2022 (VIDEO)

Bilal Kasami, kryetari i Lëvizjes “Besa” dhe kryetar i Komunës së Tetovës ka treguar në emisionin “Ballkan” në ABC përballë gazetares Linda Karadaku, pse dolën nga qeveria duke prishur koalicionin qeverisës të drejtuar nga kryeministri aktual Zoran Zaev.

Kasami deklaroi se BDI kontestoi pa të drejtë rezultatin ku “Besa” kishte dalë fituese e votës së qytetarëve. Ai tha se i kishin vënë ultimatum Zaev që nëse BDI nuk tërheq ankesën do tërhiqen nga qeveria, dhe kështu ndodhi.

Artikulli paraprakGjendet e vdekur në një dhomë hoteli në Rrugën e Çairit në Shkup një grua 41-vjeçare
Artikulli tjetërTerremoto a Milano e Lombardia, epicentro vicino Bergamo. Magnitudo 4.4. Il VIDEO