Ballina Kronika Shqiptari sulmon me gurë dhe thikë vjehrrin e tij, fqinjët lajmërojnë policinë

Shqiptari sulmon me gurë dhe thikë vjehrrin e tij, fqinjët lajmërojnë policinë

Një shqiptar 46 vjeç në Greqi është arrestuar nga policia, pasi ka dyshime se ka kërcënuar dhe ka tentuar të rrahë me shkopinj, vjehrrin e tij.

Mediat greke raportojnë se shqiptari ka qëlluar me gurë në drejtim të vjehrrit, duke e lënë të plagosur.

E gjitha skena është parë nga fqinjët e familjes shqiptare, që kanë lajmëruar policinë. I arrestuari, me precedent të mëparshëm penalë, ka mohuar akuzat që janë ngritur në drejtim të tij.

Mësohet se vjehrrin e ka kërcënuar me thikë. Autori ka qenë në spital psikiatrik, pasi dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Nga spitali ai është arratisur së paku dy herë.

Artikulli paraprakMOTI/Më shumë borë dhe më ftohtë sot në mëngjes në Kodër të Diellit, më ngrohtë në Dojran dhe Gjevgjeli
Artikulli tjetërKastriot Rexhepi shmang gazetarët, nuk flet më për eurointegrimet (Video)