Ballina Aktualitet Skender Rexhepi Zejd jep dorëheqje

Skender Rexhepi Zejd jep dorëheqje

Nga Skender Rexhepi Zejd

Të nderuar,
Bazuar në zhvillimet e reja politike dhe vendimin e Kuvendit Qendror të Alternativës që ne si subjekt politik t’i bashkohemi pushtetit ekzekutiv dhe shumicës parlamentare, unë nesër do ta informoj zyrtarisht kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, që dorëhiqem nga posti koordinator i Grupit Parlamentar ASH/AAA.

Veprimi jonë si deputetë të Alternativës do të vendoset konform marrëveshjes së re për shumicë parlametare.
P.S.

Respekte për të gjithë deputetët e Koalicionit dhe ju jam mirnjohës për bashkëpunimin e deritanishëm dhe raportet e mira ndërnjerëzore.

Artikulli paraprakAlternativa vendos, do të bëhet pjesë e Qeverisë (VIDEO)
Artikulli tjetërEVN: Në fshatin Gërçec po bëhet gërmimi i Bitcoin-it, ekipet tona hasin gjithmonë në ofendime dhe kërcënime për jetën