Ballina Kronika Tetovë – Uniformat blu kontrollojnë shtëpinë e një 35-vjeçari, ja çka u...

Tetovë – Uniformat blu kontrollojnë shtëpinë e një 35-vjeçari, ja çka u gjet

Më datë 30.11.2021, rreth orës 14 e 10 minuta, pjesëtarë të uniformave blu nga Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës kanë vënë pas hekurave 35-vjeçarin me inicialet F.I. nga Tetova.

Ai u privua nga liria për shkak se gjatë  b a s t i s j e s  në shtëpinë e tij u gjet një r e v o l ec z  m 57“ të  k a l i b r i t 7,62 mm, dy korniza, dhjetë  f i sh e k ë  të  k a l i b r i t  të njëjtë dhe  k ë ll ë f. Për të gjitha këto ai nuk kishte leje.

Ai është ndaluar në stacionin  p o l i c o r  në Tetovë për zbardhjen e plotë të rastit, pas së cilës do të ngritet  k a ll ë z i m  adekuat, njoftojnë nga SPB-Tetovë, transmeton Tetova News.

Artikulli paraprakSi të parandaloni mungesën e vitaminës C dhe të rrisni sistemin imunitar
Artikulli tjetërEra e fortë shemb çati dhe rrëzon pemë në Gostivar