Ballina Shëndeti Këshilla Çfarë duhet të keni parasysh kur pastroni aparatin tuaj të kafesë

Çfarë duhet të keni parasysh kur pastroni aparatin tuaj të kafesë

Gjëja e parë që hyn në funksion në shumë shtëpi është aparati i kafesë. Kjo do të thotë se keni nevojë edhe për pastrim të rregullt, pra të paktën një herë në javë. Çështja është se disa gjëra duhet të keni kujdes kur pastroni.

Për shembull, nuk duhet të përdorim uthull për ta pastruar pasi mund të qëndrojë në pjesët plastike dhe të lërë erë. Zgjidhja ideale për pastrimin e aparatit të kafesë është acidi citrik që mund ta gjeni në supermarket. E njëjta gjë vlen edhe për lëngun për larjen e enëve i cili nuk duhet të futet në vendin e ujit pasi edhe me pastrim mund të mos largohet plotësisht./abcnews.al

Artikulli paraprakNdotja e ajrit po shkakton shkallë të lartë infertiliteti në të gjithë Ballkanin Perëndimor
Artikulli tjetërDigjen kontenjerat në Tetovë, reagon Kasami: Akt i tmerrshëm!