Ballina Shëndeti Këshilla Këto sinjale tregojnë se shtëpia juaj është plot me energji negative, si...

Këto sinjale tregojnë se shtëpia juaj është plot me energji negative, si t’i largoni

Nëse kohët e fundit keni vënë re se shpesh ndiheni keq në shtëpinë tuaj, ka shumë mundësi që ajo të jetë e mbushur me energji negative.

Disa gjëra me dridhje të këqija mund të ndikojnë në energjinë e një lokacioni të caktuar. Për shembull, ndonjë situatë e pakëndshme nga e kaluara ose objekte që kanë akumuluar energji të keqe.

Është e mundur që energjia negative të tërhiqet në shtëpi, e shkaktuar nga faktorë të ndryshëm të jashtëm dhe çekuilibër i brendshëm i energjisë.

Ja cilat janë shenjat që tregojnë se energjia negative është e pranishme në shtëpi:

  1. Lodhje dhe rraskapitje

Lodhja është një gjë e natyrshme, por nëse ndjeni rraskapitje të vazhdueshme në shtëpinë tuaj, kjo mund të nënkuptojë se shtëpia juaj është e mbushur me dridhje negative.

  1. Dhimbje koke

Siklet fizike që përsëritet vazhdimisht në një dhomë mund të shkaktohet nga energjia negative.

  1. Luhatje tensioni

Këto probleme mund të shfaqen edhe si shkaktarë të tensioneve të llojeve të ndryshme, por mund të shkaktohen edhe nga energjia negative.

  1. Tharja e bimëve

Nëse bimët vazhdojnë të thahen për shkak të kultivimit, mund të jetë një shenjë e negativitetit. Energjia e keqe mund të ndikojë negativisht në bimë, objekte dhe kafshë.

  1. Aroma të pashpjegueshme dhe të pakëndshme

Kur në shtëpi shfaqen aroma të pakëndshme ose dehëse pa arsye, mund të jetë prania e negativitetit dhe dridhjeve të këqija.

  1. Pagjumësia

Mungesa e gjumit mund të tregojë energji negative në shtëpi.

Nëse ka shenja negativiteti në shtëpinë tuaj, mund të aplikoni teknika të ndryshme fng shui që do të lejojnë rrjedhjen e energjisë së mirë. Këtë mund ta bëni me ndihmën e sherebelës, temjanit ose duke futur objekte që rrezatojnë energji pozitive në shtëpi. Është gjithashtu e rëndësishme të hiqni qafe të gjitha sendet e panevojshme./abcnews.al

Artikulli paraprakBayern refuzon ofertën e Barcelonës për Lewandowski, por spanjollët kanë shpresa
Artikulli tjetërJuventus nuk mjaftohet me Pogba, ofertë zyrtare për Zaniolon