Ballina Kronika Dy shqiptarë vriten në Athinë! Autori hyn në lokal dhe qëllon me...

Dy shqiptarë vriten në Athinë! Autori hyn në lokal dhe qëllon me breshëri plumbash, plagoset dhe një vajzë (Video)

Dy të vdekur dhe një e plagosur është bilanci i një atentati që ndodhi në një lokali në lagjen Nea Zmirni në Athinë.

Sipas burimeve nga vendngjarja, viktimat janë shtetas shqiptarë, ndërsa vajza e plagosur është shtetase greke. Ajo po kurohet në spitalin Evangjelizmos, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar hyri në lokal dhe qëlloi mbi tre personat që ndodheshin brenda, duke lënë të vdekur në vend njërin prej tyre. Shtetasi tjetër ndërroi jetë në spitalin e Kryqit të Kuq.

Dëshmitarë okularë thanë se autori ishte i maskuar. Në zonë janë gjendur disa gëzhoja të kalibrit 9 mm, ndërsa mësohet se viktima ka pasur precedentë të mëparshëm penal.

Patrulla policie po kërkojnë gjurmë të autorëve, për të cilët dyshohet se janë të paktën 2 ose 3 persona.

Artikulli paraprakVIDEO/ “Tango” argjentinase në Katar, Franca u dorëzohet penalltive dhe Messi ngre në qiell Kupën e Botës
Artikulli tjetërVIDEO/ “Më lini të qetë zoti president”, Macron përpiqet të ngushëllojë Mbappen, por sulmuesi francez nuk dëshironte asnjë pranë