Ballina Kronika Ngjarje e rëndë në Maqedoni, djali 26-vjeçar i merr jetën babait 52-vjeçar

Ngjarje e rëndë në Maqedoni, djali 26-vjeçar i merr jetën babait 52-vjeçar

Policia e Prilepit ka ndaluar 26-vjeçarin, banues në fshatin Sellcë të Prilepit me iniciale A.M. i cili dyshohet se pas një debati në shtëpinë e familjes ka plagosur për vdekje me një mjet të mprehtë të atin, i cili më pas ka ndërruar jetë. I dyshuari është ndaluar në rrugën “Dimo Narednikot” në Prilep.

Siç informojnë nga SPB Manastir, 26-vjeçari ka debatuar me babain e tij, 52-vjeçarin M.M. dhe e ka plagosur me sende të mprehta. Babai vdiq më vonë nga plagët e marra, transmeton TetovaNews.

Policia ka kryer hetime, ndërsa prokurori publik ka urdhëruar kryerjen e autopsisë së trupit të të ndjerit. I dyshuari, djali 26-vjeçar, dy orë më vonë është arrestuar në rrugën “Dimo Narednikot” të Prilepit.

Prokuroria është duke punuar në rastin dhe ka kërkuar masën e paraburgimit deri në 30 ditë për të dyshuarin, 26-vjeçarin A.M./TetovaNews

Video bonus:

Artikulli paraprakPo kthehej nga një festë ditëlindjeje, 18 vjeçari nga Kosova humb jetën në një aksident në Itali (FOTO)
Artikulli tjetërVIDEO/Qytetarët nga Gostivari flasin për krizën, çmimet, shpopullimin, politikën – 20 dhjetor 2022