Ballina Aktualitet Persona të maskuar sulmojnë ekipin e Klan Kosovës në veri (VIDEO)

Persona të maskuar sulmojnë ekipin e Klan Kosovës në veri (VIDEO)

Një ekip i Klan Kosovës sot është sulmuar me gurë nga disa persona me maska tek barrikada afër fshatit Çabër të Zubin Potokut.

Sulmuesit në drejtim të ekipit të përbërë nga gazetari Haris Ademi, kameramani Agon Bejtullahu dhe shoferi Elsad Sinani, kanë hedhur gurë si dhe i kanë fyer e sharë.

Ekipi i Klan Kosovës nuk ka pësuar lëndime fizike në këtë sulm.

Artikulli paraprakKronika, 19 dhjetor 2022: 9 lajme të “zeza” nga Tetova dhe Gostivari
Artikulli tjetërTensionet në Veri, reagon Albin Kurti: Ata që synojnë të destabilizojnë Kosovën do të dështojnë, barrikadat nuk do të qëndrojnë edhe shumë gjatë (VIDEO)