Ballina Kronika 33-vjeçari nga Zvicra: Tre persona më kërcënuan dhe ma morën makinën e...

33-vjeçari nga Zvicra: Tre persona më kërcënuan dhe ma morën makinën e tipit “Toyota” në lagjen Maxhari të Shkupit! Policia: Po merren masa për zbardhjen e rastit

Tre grabitës i morën Toyotën një të riu zviceran në lagjen Maxhari të Shkupit

Një shtetas 33 vjeçar nga Zvicrës ka raportuar në polici se tre grabitës e kanë kërcënuar dhe ia kanë marrë makinën e tipit “Toyota” në lagjen Maxhari të Shkupit, njofton MPB, transmeton tetova.com

“Me datë 10.01.2023, në ora 21.15 në Stacionin Policor Bit Pazar, R.N.B.M.(33 vjeç) nga Zvicra ka raportuar se me datë 09.01.2023, në ora 21.30 në rrugën “Pero Nakov” në Shkup, tre persona me anë të kanosjes ia kanë marrë veturën e pasagjerëve “Toyota” me targa të Zvicrës, njofton policia.

Po merren masa për zbardhjen e rastit.

33-годишен државјанин на Швајцарија пријавил во полиција дека тројца разбојници со закана му го одзеле автомобилот „Тојота“ во скопската населба Маџари, соопшти МВР.

„На 10.01.2023 во 21.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, Р.Н.Б.М.(33) од Швајцарија пријавил дека на 09.01.2023 во 21.30 часот на ул.„Перо Наков” во Скопје, три лица со закана му го одзеле патничкото возило „тојота” со швајцарски национални ознаки“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Video bonus: