Ballina Kronika U arratis nga burgu i Idrizovës, policia arriti të kap të burgosurin...

U arratis nga burgu i Idrizovës, policia arriti të kap të burgosurin me dokumente të falsifikuara

Policia e Maqedonisë së Veriut arriti të kap një person i cili ishte arratisur nga burgu i Idrizovës, ndërsa për shkak përdorimit të dokumenteve të falsifikuara do të ketë kallëzim penal në bazë të nenit 378 dhe 380 nga Kodi Penal, raporton Portalb.mk.

“Në fshatin Idrizovë të Shkupit, nëpunës policorë të SPB-Shkup e kanë privuar nga liria 45 vjeçarin SH.J. nga Gostivari, i cili është kërkuar me urdhër arrest për shkak të arratisjes nga Institucioni Ndëshkues-Përmirësues Burgu Idrizovë ku ka vuajtur dënimin me burg.

Raportohet që gjatë identifikimit nga policia, ai ka përdorur një dokument kroat të falsifikuar.

Video bonus:

Artikulli paraprakSI T’JU THEMI LAMTUMIRË DREJTOR?! Ndahet nga jeta Faruk Zeqiri, drejtori i gjimnazit “Zef Lush Marku” në Shkup
Artikulli tjetërTetovë – Tetovarja rreh 24-vjeçarin, e ndihmon edhe kushërira