Ballina Kronika Përplasja e makinave i mori jetën, identifikohet shqiptari që vdiq në Itali...

Përplasja e makinave i mori jetën, identifikohet shqiptari që vdiq në Itali (Emri)

Klodian Petro, 39 vjeç është shqiptari që ka humbur jetën një ditë më parë në një aksident tragjik në Itali. Ngjarja e rëndë ndodhur mëngjesin e së martës, teksa shqiptari udhëtonte pranë Bucine-s në Arezzo.

39-vjeçari shqiptar ishte nisur nga Prato në drejtim të Valdarnos ku dhe punonte, por rrugës u përplas me një tjetër mjet.

Klodian Petro po lëvizte me një makinë tip ‘Lancia Ypsilon’ dhe u përplas me një makinë tip, ‘Peugeot 308’, mjet që drejtohej nga 49-vjeçare, e cila ndodhet në spital.

Petro ndërroi jetë në duart e bluzave të bardha. Ai la pas një vajzë që sapo kishte mbushur 13 vjeçe.

Artikulli paraprakPërtej rivalitetit është solidariteti: tifozët e tre ekipeve të mëdha të Stambollit të bashkuar pas tërmetit
Artikulli tjetërTeksa përpiqet t’ju shmanget kamerave, e dashura e Pique përplaset me shtyllën (Video)