Ballina Argëtim Showbiz Lajm i trishtë/U nda nga jeta artistja e famshme japoneze, Maon Kurosaki...

Lajm i trishtë/U nda nga jeta artistja e famshme japoneze, Maon Kurosaki (FOTO+VIDEO)

Një lajm i hidhur erdhi nga artistja e famshme japoneze Maon Kurosaki. 35 vjeçarja Kurosaki ka ndërruar jetë.

Maon Kurosaki, e cila papritur ra në skenë gjatë një koncerti live në shtator 2021, nuk mundi t`i kapërcejë pasojat e dëmtimit.

Maon Kurosaki, 35 vjeç, u rrëzua në skenë në vitin 2021. Pasi i ra të fikët, ajo u diagnostikua me hematomë epidurale (gjakderdhje në membranën e jashtme të trurit).

I thanë se duhej të bënte një operacion urgjent dhe të bënte një pushim nga muzika. Ajo vazhdoi trajtimin e saj, por nuk hoqi dorë nga kryerja e detyrës. Moret Strongly, i përdorur si tema përfundimtare e animes Reincarnated as a Sword, u publikua si një single më 16 nëntor 2022.

@tn.lajmelokale
@tetovanews