Ballina Argëtim Kuriozitete Në të gjithë botën mund të jenë vetëm 5 raste/ Zbulohet rasti...

Në të gjithë botën mund të jenë vetëm 5 raste/ Zbulohet rasti i rrallë në Londër, 29-vjeçari shqiptar e ka zemrën në anën e djathtë (VIDEO)

Një pacient shqiptar është paraqitur në një spital të Londrës me disa ankesa shëndetësore ndërsa është zbuluar se zemrën e kishte në krahun e djathtë si dhe organet kanë qenë të vendosura në të kundërt.

Rasti është zbuluar nga kardiokirurgu i njohur shqiptar, Kristo Papa i cili punon në Londër. Sipas doktorit, pacienti i cili është i moshës 29-vjeçare, është konstatuar me Destrocardia dhe Inversione të organeve të barkut nga e majta, shkruan “Ora news”.

Ky është ndër rastet e rralla në botë ndërkohë që për të riun kanë nisur shqetësimet e para Shëndetësore.

Sipas doktorit, në të gjithë botën mund të jenë vetëm 5 raste njerëzish që kanë këtë lloj anomalie trupore. Papa është shprehur se do ta ndjekë hap pas hapi rastin e të riut i cili aktualisht vijon normalisht punën e tij.

Artikulli paraprakDimër i madh në Zvicër, viktima nga ortekët, Zermatt u shkëput nga bota e jashtme, probleme në rrugë dhe hekurudha (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërTurqia feston 102-vjetorin e Himnit Kombëtar, të shkruar nga shqiptari Mehmet Akif Ersoy