Ballina Kronika Krimi makabër në Itali, shqiptare dyshonte se gruaja e tradhtonte: Italiani i...

Krimi makabër në Itali, shqiptare dyshonte se gruaja e tradhtonte: Italiani i bëri xhiro me Maserati

Teksa tronditi opinionin publik me krimin makabër, pasi vrau me thikë vajzën e tij dhe fqinjin italian dhe plagosi gruan, Tualant Malaj ka bërë një tjetër rrëfim.

Para hetuesve, 45-vjeçari pretendon se 51-vjeçari italian, Masimo De Santis e kishte marrë bashkëshorten e tij disa herë xhiro me një makinë luksoze tip Maserati. “Një ditë, ai mori gruan time me Maserati-n e tij”, rrëfeu Taulanti. I bindur se gruaja e tradhtonte, për ta vërtetuar këtë tha se kishte filmime me celular të drekave dhe darkave të tyre së bashku.

I fiksuar pas xhelozisë së gruas, vrau italianin me teh çelësi dhe më pas shkoi t’i merrte jetën 39-vjeçares me të cilën ka 2 fëmijë. Në tentativë për të vrarë gruan, i doli para vajza 16-vjeçare, të cilën e qëlloi me thikë disa herë duke i shkaktuar vdekjen.

Prokurorët kanë sekuestruar edhe celularët e personave të përfshirë në masakër.

MOTI NËPËR BOTË – Ngjarjet më të bujshme

https://youtu.be/fayFAfApHMc

https://youtu.be/BwJl316TM8E

https://youtu.be/tu3saRRC5so

https://youtu.be/3VKPQo92h-M

https://youtu.be/yxT6kSeWGFg

https://youtu.be/wBPoA0zXszQ

https://youtu.be/eABH23SRVOE

https://youtu.be/S-NKWB_-a2s