Ballina Aktualitet Lajme LAJM PIKËLLIMI

LAJM PIKËLLIMI

LAJM PIKËLLUES
Sot u nda nga jeta kolegu ynë Muamed Ramizi, pas një sëmundje.
I ndjeri, ishte i lindur më 14.12.1968 në f.Bojanë, dhe që nga viti 2004 ka qenë I punësuar në kompaninë “Dauti-Komerc”.

Të gjithë ne, me pikëllim të madh e përjetuam këtë lajm dhe i bashkohemi dhimbjes dhe pikëllimit të familjes së kolegës Muhamed Ramizit.

Ai fizikisht nuk do të jetë në mesin tonë, por gjithmonë do të mbetet në mendjet dhe zemrat tona.
Zoti e shpërbleftë me Xhehnet!

Varrimi i të ndjerit do të bëhet me 15.05.2022 ( E hënë) pas namazit të ikindisë në varrezat e f.Bojanë.

Video bonus:

https://youtu.be/lQwj8fCwFx8?list=PLNylMEAEKq6jYAxP-V_6gRWM_od1eD82j

https://youtu.be/nhzPW8LYsM4?list=PLNylMEAEKq6jYAxP-V_6gRWM_od1eD82j

https://youtu.be/NsZiBsp7ze0?list=PLNylMEAEKq6jYAxP-V_6gRWM_od1eD82j

 

Përmbytjet në Emilia Romagna të Italisë, numri i viktimave shkon në 13. Mbi 20 mijë të zhvendosur, 280 rrëshqitje dheu, 42 komuna nën ujë, 23 lumenj kanë dale nga shtarti, 34 mijë përdorues pa energji elektrike, mbi 200 rrugë të mbyllura…

https://youtu.be/0GS9y1yDr-E?list=PLNylMEAEKq6hbEp993YyYDASVk-ARziU4

Emilia Romagna, komunat e përmbytura

Këto janë bashkitë me përmbytje në shkallë të gjerë: Bagnacavallo, Bologna, Brisighella, Budrio, Castel Bolognese, Castel San Pietro Terme, Cesena, Cesenatico, Conselice, Cotignola, Faenza, Forli, Imola, Medicina, Molinella, Mordano, Massalombarda, Sant’Agata sul Santerno, Solarolo, Riolo Terme, Gatteo Mare, Savignano sul Rubicone, Riccione, Castelguelfo, Castel del Rio, Fontanelice, Russi, Mercato Saraceno, Castrocaro Terme e Terra del Sole, Castenaso, Ozzano dell’ Emilia, Pianoro, Gambettola, Santarcangelo di Romagna, Meldola, Lugo, San Lazzaro di Savena.

Mbi 250 rrëshqitje dheu, nga të cilat 120 veçanërisht të rëndësishme në 48 komuna: provinca e Bolonjës: Ventasso, Borgo Tossignano, Castel del Rio, Monterenzio, Fontanelice, Loiano, Monte San Pietro, Monghidoro, Lama Mocogno, Pianoro, Marzabotto, Monzuno, Casalfiumanese, Sasso Marconi e Montese. provincia di Modena: Montecreto, Polinago, Rignano sulla Secchia, Marano sul Panaro, Pievepelago, Serramazzoni, Maranello, Sassuolo, Zocca, Pavullo nel Frignano, Fiorano modenese, Guiglia. provinca Forli Cesena: Tredozio, Predappio, Dovadola, Mercato Saraceo, Castrocaro Terme e Terra del Sole, Santa Sofia, Civitella di Romagna, Galeata, Roncofreddo, Modigliana. provinca Reggio Emilia: Canossa, Baiso, Carpineti, Toano e Villa Minozzo. 3 në provincën e Riminit: Casteldelci, Sant’Agata Feltria, Novafeltria. 3 në provinën e Ravenna-s: Casola Valsenio, Brisighella dhe Riolo Terme.

https://youtu.be/maybPTReXFQ?list=PLNylMEAEKq6hbEp993YyYDASVk-ARziU4

https://youtu.be/_Bo9ANEAVKE?list=PLNylMEAEKq6hbEp993YyYDASVk-ARziU4

https://youtu.be/jLOvLZr8-pg?list=PLNylMEAEKq6hbEp993YyYDASVk-ARziU4

https://youtu.be/dmpRiysIfQA?list=PLNylMEAEKq6hbEp993YyYDASVk-ARziU4

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews