Ballina Aktualitet Ushtarët amerikanë futen në objektin e komunës në Leposaviq (VIDEO)

Ushtarët amerikanë futen në objektin e komunës në Leposaviq (VIDEO)

Disa ushtarë të KFOR-it janë futur në objektin e komunës së Leposaviqit.

Siç raporton gazetari Flamur Gajtani, bëhet fjalë për ushtarë amerikanë.

@tnlajmelokale Ushtarët amerikanë futen në objektin e komunës në #Leposaviq #leposavić #leposavic #kosovo #kosova #kosovë #zubinpotok #kfor #nato #kosovo #Leposaviću #Vučić #Kurti #srbija #serbia #aleksandarvučić #zvecan #Zvečan ♬ original sound – Tetova News – Lajme Lokale

Kujtojmë se KFOR-i dhe policia e Kosovës janë duke u kujdesur për sigurinë në komunat veriore, aty ku po protestojnë qytetarët serbë, të cilët po kundërshtojnë udhëheqjen e kryetarëve të rinj.

Artikulli paraprakI riu shqiptar u gjet i groposur në Spanjë, nëna e tij flet mes lotësh: Ende nuk e besoj!
Artikulli tjetërNATO-ja dislokon forca shtesë në Kosovë