Ballina Argëtim VIDEO/Andi Ismaili nga Gostivari bën për vete audiencën e “Supertalentit” kroat

VIDEO/Andi Ismaili nga Gostivari bën për vete audiencën e “Supertalentit” kroat

I riu Andi Ismaili nga Gostivari, disa herë kampion bote në kërcim modern, bëri për vete publikun kroat me kërcimin e tij në spektaklin “Supertalent”.

Siç raporton “Večernji list” , Andi i ri ka gëzuar publikun, por edhe jurinë e këtij talent show dhe ka marrë çelësin e artë nga Martina Tomçiq, pra një kualifikim direkt në gjysmëfinale.

Pas performancës së tij, anëtarët e jurisë komplimentuan talentin Andi.

“Unë ende po dridhem, e dua kërcimin, e dua vërtet. Kërcimi është pjesë e personalitetit tim, ndoshta nuk e shfaq dot, por e ndjej. Maya tha që luani me shumë besim, do të thosha se është më shumë pasioni”, ka komentuar Martina.

Andy zbuloi se babai i tij ka studiuar në Kroaci dhe se Supertalent është një nga shfaqjet e tij të preferuara. Ideja që Andi të aplikonte për këtë shfaqje ishte e babait të tij.

“Fakti që mora një çelës të artë në emisionin e preferuar të babait tim është “qershia mbi tortë””, deklaroi i riu nga Gostivari,

Ai thotë se mbështetja e tij më e madhe janë prindërit dhe fansat dhe ka thënë se ka nisur të kërcejë rastësisht, pasi tezja e ka çuar në një shkollë kërcimi për të parë kushërinjtë e saj.

“Kam provuar shumë sporte përpara se të kërceja: futboll, karate, basketboll, por asnjëra prej tyre nuk më bëri të ndihem si kur kërcimi”. “Në kohën kur bëra performancën time të parë që i la njerëzit pa fjalë, atëherë kuptova se isha thellësisht i dashuruar pas kërcimit”, zbuloi Andi.

Në fillim të karrierës ai hasi në ngacmime nga bashkëmoshatarët e tij që nuk ishin mësuar të kërcenin djemtë. Por ajo që e lëndoi veçanërisht ishte kur një mësuese tha diçka fyese.

“Kur isha i vogël më ka prekur aq shumë sa kam menduar të heq dorë përgjithmonë nga kërcimi, por tani më ka bërë versionin më të fortë të vetes ”, thotë Andi për Veçernji list.

Qëllimi i tij është që një ditë të shpërngulet në Los Angeles ku do të bëjë filma dhe do të kërcejë./tetova.com

 

@tetovanews