Ballina Aktualitet Lajme DEPUTETËT E VMRO-SË LËSHOJNË SEANCËN PLENARE PAS DËNIMIT TË GRUEVSKIT

DEPUTETËT E VMRO-SË LËSHOJNË SEANCËN PLENARE PAS DËNIMIT TË GRUEVSKIT

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”.

Deputetet e opozitës maqedonase fillimisht nuk hynë në sallë, pastaj u inkuadruan në debat kur erdhi në rend dite propozim ligji i tyre për heqjen e akcizës për dizelin. Pas votimit, menjëherë deputetet e VMRO e lëshuan sallën.

Sipas informatave jozyrtare ata tani janë në koordinim për të marrë vendim për hapat e mëtejmë në punimet e Kuvendit./shenja/

Artikulli paraprakReceta e fuqishme kundër rrudhave
Artikulli tjetërProtestuesit fajësojnë “shiptarite” pse Gruevski u dënua me 2 vjet burg! Video +18 ka sharje, fyerje, racizëm dhe gjuhë të urrejtjes