Ballina Argëtim Jetë & Stil Receta e fuqishme kundër rrudhave

Receta e fuqishme kundër rrudhave

Kur jemi nen moshen 25 vjec ne nuk shqetesohemi fare per rrudhat por jemi vetem ne kerkim te recetave te bukurise per lekure te paster apo me shkelqim. Por ne momentin qe ne na dalin rrudhat e para fillojme te alarmohemi ndaj me kete recete ju jo vetem mund te parandaloni por edhe mund te kuroni.

Me kete dua te them qe kjo eshte nje recete qe mund ta perdorni nga mosha 20 vjece e larte pasi pervec se ndikon tek rrudhat eshte nje mrekulli edhe per pastrimin e lekures.

Perbersit :
2 luge sheqer

1 luge aloe vera

1 luge mjalte

Te tre keta perberes kane fuqi luftuese ndaj rrudhave por kryesori eshte sheqeri i cili eshte nje nga aleatet e bukurise femerore. Pergatitja e kesaj recete eshte shume e thjeshte mjafton ti perzieni keta perberes dhe ne momentin qe do tju formohet nje mase homogjene vendoseni ne fytyre dhe perhapeni mire.

Pasi e keni aplikuar sigurohuni qe do e mbani per 10 deri ne 15 minuta. Dhe ne fund vjen larja me solucionin tuaj te perditshem ndersa shplarjen e fundit bejeni me uje te ftohte ose te vaket. Kjo recete behet 1 ose 2 here ne jave sipas deshires.SHENIM: Mos harroni te vini kremin hidratues ose anti rrudhe./sn/

Artikulli paraprakDomatet ju ndihmojnë të humbni peshë
Artikulli tjetërDEPUTETËT E VMRO-SË LËSHOJNË SEANCËN PLENARE PAS DËNIMIT TË GRUEVSKIT