Ballina Shëndeti Smoothie me kanellë dhe banane

Smoothie me kanellë dhe banane

Ajo që na nevojitet janë ushqime të shpejta, të thjeshta, të mbushura me lëndë ushqyese që mund të bëhen në pak minuta dhe ti marrim me vete kudo që shkojmë. E tillë është pija që ju propozojmë sot: një smoothie me banane, bajame, kanellë dhe kripë.

Kanella është përbërësi më I rëndësishëm i kësaj pijeje falë aftësive antioksiduese që ka. Bananet dhe kripa ndihmojnë në balancimin e niveleve të elektroliteve kryesore të natriumit dhe kaliumit.
Bajamet sigurojnë sasi të vogla të proteinave dhe një dozë të mirë të yndyrave të shëndetshme.

Përbërësit
1 banane
15 bajame
1 gotë qumësht
1/2 lugë çaji kanellë
1 majë lugë kafe me kripë

Përgatitja
Në një blender shtojmë bananen, bajamet, qumështin, kanellën dhe kripën. I rrahim mirë për rreth 1 minutë dhe e shërbejmë në gotë./kk/

Artikulli paraprakVendi tronditet nga stuhi të fuqishme, dhjetëra të vdekur
Artikulli tjetërSaimir Tahiri dorëzon mandatin e deputetit