Ballina Shëndeti Pastron tërësisht enët e gjakut dhe iu shpëton nga problemet me hemorroidet,...

Pastron tërësisht enët e gjakut dhe iu shpëton nga problemet me hemorroidet, aneminë e sinozitin, kjo është kura me efekte të pabesueshme shëruese për shumë sëmundje

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin.

Kura e mëposhtme me limon dhe hudhër mund të pastrojë organizmin dhe të parandalojë sëmundjet.

Vlerat e kurës me hudhër dhe limon

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm.

Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e triglicerideve në gjak.

Limoni dhe hudhra parandalojnë trombozën dhe ulin tensionin e gjakut.

Së bashku ato përmirësojnë funksionet e mëlçisë dhe aftësinë e saj për të pastruar gjakun.

Për më tepër, limoni me hudhrën përmirësojnë funksionin e veshkave dhe qarkullimin e gjakut.

Sistemi imunitar është më i fortë ndërkohë që hudhra dhe limoni parandalojnë radikalet e lira.

Qelizat janë më të mbrojtura dhe plot gjallëri falë antioksidantëve që gjenden tek limoni dhe hudhra.

Kura me hudhër me limon duhet përdorur në këto raste:

Kura pastruese rekomandohet për të parandaluar sëmundjet ose për të pastruar organizmin.

Ajo duhet shfrytëzuar një herë në vit.

Artikulli paraprakVIDEO/MPB jep hollësi për A K S I D E N T I N e sotëm në rrugën Tetovë – Shkup, ku humbi jetën një 45-vjeçare nga një fshat i Tetovës
Artikulli tjetërIbrahimi: Në dhjetor Qeveri e re pa B D I-në (VIDEO)