Ballina Aktualitet Kultura “Blinding Lights” bëhet kënga nr. 1 e të gjitha kohërave në Billboard

“Blinding Lights” bëhet kënga nr. 1 e të gjitha kohërave në Billboard

“Blinding Lights” nga këngëtari kanadez The Weeknd është bërë kënga numër një e të gjitha kohërave në listat muzikore të Billboard. Blinding Lights tani ka kaluar 90 javë në top 100. Kënga rrëzoi hitin e viteve 1960 të Chubby Checker, The Twist duke zënë vendin e parë. Billboard 100 ka renditur këngët kryesore sipas transmetimit në radio, shitjeve dhe transmetimeve për 63 vitet e fundit.

The Weeknd, emri i vërtetë Abel Tesfaye, publikoi Blinding Lights në nëntor 2019. Deri në shtator 2021, ishte transmetuar më shumë se 2.5 miliardë herë në Spotify. Popullariteti i kësaj kënge u ndihmua dhe nga një sfidë kërcimi në TikTok gjatë pandemisë dhe performanca e yllit kanadez gjatë shfaqjes së pjesës së parë të Super Bowl në 2021.

10 këngët më të mira të Billboard të të gjitha kohërave

Blinding Lights – The Weeknd
The Twist – Chubby Checker
Smooth – Santana feat. Rob Thomas

Mack the Knife – Bobby Darin
Uptown Funk! – Mark Ronson feat Bruno Mars
How do I Live – LeAnn Rimes

Party Rock Anthem – LMFAO feat Lauren Nemmett & Goonrock
I Gotta Feeling – The Black Eyed Peas

Macarena (Bayside Boys Remix) – Los Del Rio
Shape of You – Ed Sheeran
/abcnews.al

Artikulli paraprakHolanda dërgon pacientët me COVID në Gjermani
Artikulli tjetërMbyllen hetimet për vrasjen e shqiptarit në sy të gruas dhe foshnjes: Autorët e ndoqën 6 muaj