Ballina Argëtim Kuriozitete Historia e burrit që u zgjua nga koma pas 35 vitesh

Historia e burrit që u zgjua nga koma pas 35 vitesh

Historia e burrit që u zgjua pas një koma 35-vjeçare në Spanjë është vërtet e pabesueshme. Më konkretisht, Manel Monteagudo ra në koma kur ishte vetëm 22 vjeç. Ai ishte i martuar dhe kishte dy fëmijë.

Një botë tjetër në 1979

Në vitin 1979 nuk kishte internet, celular, TV satelitor. Ishte Lufta e Ftohtë dhe Muri i Berlinit. Monteagudo mbeti i vdekur klinikisht, sipas mjekëve, për 35 vjet. Deri në vitin 2014. Më pas ai u zgjua dhe pa në pasqyrën e tij një person tjetër nga ai që mbante mend.

Gruaja e tij është një heroine

Partnerja e Manelit është heroina e ngjarjes. Ajo rriti dy vajza dhe kujdesej për të pa patur shumë shpresa. Manel tregon para kamerës se tani ndihet si 29 vjeç dhe se e shijon jetën pranë nipërve. Gruaja e tij nuk ka dashur të dalë në kamera, por ajo është pjesë e çdo bisede të tij dhe veçanërisht në këtë betejë 35-vjeçare mes jetës dhe vdekjes./abcnews.al

Artikulli paraprakKonfirmohet ftesa e Kosovës për Samitin e Demokracisë të organizuar nga Joe Biden
Artikulli tjetërFOTO/ Dani Alves lojtar i Barcelonës, e konfirmon gazetari i njohur italian