Ballina Argëtim Video virale/Elefanti ngjitet në një gardh të lartë dhe shpëton nga rrethimi...

Video virale/Elefanti ngjitet në një gardh të lartë dhe shpëton nga rrethimi i tij

Videoja e një elefanti duke ikur nga rrethimi i tij në Indi ka habitur përdoruesit e internetit. Në më pak se gjysmë minutë kafsha u ngjit në një gardh të lartë hekuri dhe shpëtoi si asgjë.

Një video e një elefanti që përpiqet të ngjitet mbi një gardh hekuri ka shkaktuar furi në rrjetet sociale. Incidenti, i cili është regjistruar në provincën Karnataka të Indisë, pranë Mysuru, ka shkatërruar mitin e vjetër se njerëzit mund të ndalojnë elefantët me gardh, pasi tufat konsiderohen shumë dembelë dhe të rëndë për të guxuar të ngjiten në gardh dhe të shpëtojnë.

Në videon virale tregohet se fillimisht elefanti e kishte të vështirë të ngjitej në gardh, por në pjesën e mëvonshme të videos shikuesit u habitën gjithashtu se ai kreu ‘detyrën herkuliane’.

Elefanti vuri gjymtyrët e tij të përparme në anën tjetër të gardhit përpara se të hidhte me kujdes gjymtyrët e pasme mbi gardh.

Videoja u shpërnda në Twitter nga oficerja e IAS Supriya Sahu, e cila e ilustroi atë, “Pa fjalë”.

Deri më tani videoja ka mbledhur mbi 1.86 milionë shikime dhe ka mbi 15.500 pëlqime.

Shumë nga shikuesit u habitën kur panë një elefant që kalonte një gardh kaq lehtë.

Një përdorues shkroi se ata kishin parë “gjigantët e butë” duke u ngjitur mbi gardhe bambuje, ndërsa ata thjesht mund t’i kishin thyer ato dhe të kalonin.

Një përdorues tjetër Venky shkroi në Twitter: “Kam parë video të këtyre gjigantëve të butë që kalojnë mbi një gardh të dobët bambuje në mënyrë të ngjashme. Kur ata mund të kishin ecur lehtësisht nëpër to.

Madje, një përdorues e gjeti atë të lezetshme dhe shkroi “shumë e lezetshme…..më kujtoi një fëmijë të vogël që kërceu mbi gardh me pak mundim…

Një tjetër shkroi, “Duhet të vendoset gjobë 500 rubla për shkeljen e trafikut për atë elefant. .”

Megjithatë, jo të gjithë ishin të kënaqur me lëvizjen e Tusker dhe vunë në dyshim ligjshmërinë e gardhit.

Një twitteratn shkroi “pse është ai gardh atje? A është e ligjshme? Pse duhet kaq shumë përpjekje për t’u ngjitur mbi të? Kjo duhet të shqyrtohet përpara se të habitemi.”

Artikulli paraprakPak orë para duelit, Florian Marku njofton shqiptarët se ku mund ta ndjekin LIVE
Artikulli tjetër“M`i sillni të gjithë këtu”, Florian Marku nuk përmbahet pas triumfit ndaj Luisettos (VIDEO)