Ballina Kronika Dy hajdutë nga Kosova kapen “me presh në dorë” në Tetovë

Dy hajdutë nga Kosova kapen “me presh në dorë” në Tetovë

Më 7 korrik, rreth orës 12:00, zyrtarë policorë të SPB-Tetovë, në rrugën “Iliria” në Tetovë, kanë privuar nga liria personat A.M. (46) dhe E.Ç. (46) nga Republika e Kosovës, të cilët më herët kishin kryer vjedhje të parave nga 71-vjeçari R.S. nga Piroku i Tetovës.

Të dy janë ndaluar në stacionin policor të Tetovës, mjetet e vjedhura janë konfiskuar prej tyre dhe do t’i kthehen pronarit. Të njëjtit dje (8-korrik) me parashtresë përkatëse u nxorrën para gjyqtarit në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore të Tetovës.

Artikulli paraprakArrestohen dy të rinj në afërsi të udhëkryqit për në Kamjan të Tetovës
Artikulli tjetërIncident i rëndë në Debresh, të përfshirë persona nga Gostivari dhe Banjica e Poshtme