Ballina Shëndeti Këshilla Kjo është mënyra më e thjeshtë natyrale për t’u mbrojtur nga mushkonjat

Kjo është mënyra më e thjeshtë natyrale për t’u mbrojtur nga mushkonjat

Mjetet më efektive për të luftuar pickimin e mushkonjave bëhen duke kombinuar vajin natyral të ullirit me vajra esencialë specifikë, të cilët largojnë mushkonjat. Mjetet natyrore do të largojnë në mënyrë efektive mushkonjat dhe ato duhet të aplikohen çdo 2 orë.

Këtyre preparateve mund t’i shtoni edhe vaj livando, pishe, borziloku dhe hudhër, në varësi të aromës që ju frymëzon. Përzieni vajrat esencialë të zgjedhur me vaj ulliri dhe aplikojeni rregullisht në lëkurë për t’u mbrojtur nga keqbërësit e vegjël.

Artikulli paraprakKallëzim penal ndaj 30 vjeçarit nga Tetova për zjarrvënie në një automjet të parkuar
Artikulli tjetërKjo “bishë” elektrike sfidon Teslën, Drako Dragon vjen me 2000 kf dhe dyer gullwing