Ballina Argëtim Gati sa nuk u preku kokat, avioni i Wizz Air shokon turistët...

Gati sa nuk u preku kokat, avioni i Wizz Air shokon turistët me uljen e tij (VIDEO)

Një avion i Wizz Air ka shokuar turistët gjatë uljes së tij, pas u kaloi shumë pranë kokave të tyre.

Për turistët në ishullin grek Skiathos, kjo ishte sa e frikshme, po aq dhe emocionuese, pasi sipas tyre kjo ishte kalimi më i ulët ndonjëherë.
Me një gjatësi prej vetëm një milje dhe me disa metra marra nga deti, pista e uljes së Aeroportit Skiathos është shumë e shkurtër për shkak të gjeografisë së ishullit, që do të thotë se pilotët duhet të kryejnë uljen shumë më poshtë se sa në pistat e tjera.

@tetovanews