Ballina Kronika Vjedhje si në filma, 4 persona shpërthejnë bankomatin në Shkup (VIDEO)

Vjedhje si në filma, 4 persona shpërthejnë bankomatin në Shkup (VIDEO)

Kanë dalë pamjet e vjedhjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm në qendrën tregtare “Point Retail Park” në Shkup.
Katër persona të armatosur me kallashnikovë dhe të maskuar u kanë vënë zjarrin bankomatëve në këtë qendër tregtare.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit kur nga një veturë e llojit Passat Karavan, dalin katër personat me kallashnikovë, të cilët fillimisht sulmojnë sigurimin që qëndron në hyrje të qendrës së hapur tregtare, ndërsa më pas kanë vendosur eksploziv te bankomatët. Supozohet se e gjithë ngjarja është filmuar nga kamerat e sigurisë së dyqaneve.

Në vendngjarje kanë dalë policë të shumtë të shoqëruar nga prokurorë që po kryejnë hetime.

Artikulli paraprakNjë top kaosi po shpaloset në Gjermani: 3000 forca policore në këmbë, grusht shteti, bastisje, Princi Heinrich XIII (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërVIDEO/ Makina ndahet më dysh, aksident i frikshëm në Kosovë, një i vdekur dhe 5 të lënduar